دانلود مرمت ابنیه تاریخیدانلود پروژه مرمتدانلود نمونه موردی و تطبیقی

دانلود پروژه مرمت خانه سرهنگ ایرج همراه با پلانها

دانلود پروژه مرمت

مرمت خانه سرهنگ ایرج

کد محصول: 10-1

بنای قدیمی و بسیار ارزشمند خانه سرهنگ ایرج در محله پامنار یکی از ارزشمند ترین ساختمان های موجود منطقه براساس نقشه حصار صفوی موسیو کرشیش، که اولین نقشه تهران براساس نفشه کشی علمی بوده است، این بنا به نام خانه میرزا آقا خان در محدوده زمینه  ای منسوب به میرزا آقاخان حک شده است.

مرمت خانه سرهنگ ایرج

در دوره بعدی طبق نقشه حصار ناصری عبدالغفار، این ملک به نام خانه میرزا زکی خان خوئی ثبت شده است که قدمتی بیش از صد سال دارد.

به دلیل دور بودن نسبی بنا نسبت به خیابان های اصلی و راههای سواره رو دسترسی به بنا از طریق راههای پیاده امکان پذیر است و کسانی که قصد دیدن بنا را دارند باید مسیر کوتاهی را پیاده در بافت بپیمایند.

مرمت خانه سرهنگ ایرج

این امر از دو حیث قابل بررسی است. از یک جهت دور بودن نسبت به خیابان اصلی باعت ایمن ماندن بنا از لرزش های بوجود آمده توسط اتومبیل ها می گردد ولی از طرف دیگر عدم دسترسی راحت و آسان به بنا باعث بوجود آوردن عوامل منفی زیادی برای بنا می گردد.

با توجه به بررسی های تاریخی انجام شده در منطقه حداقل قدمت پیش بینی شده برای  خانه سرهنگ ایرج 100سال است و به احتمال فراوان تاریخ ساخت بنا در طی سال های1285-1290شمسی بوده است.

مرمت خانه سرهنگ ایرج

به طور کلی کالبدی مجموعه به گونه ای است که دارای یک ورودی بسیار مهم درمرکز، یک مجموعه ساختمانی در شمال آن ویک فضای سبزبه عنوان تنفس وحیاط درجنوب می باشد. شکل مجموعه همان گونه که اشاره شد تخیل انسان رابه سمتی می برد که باورکنیم مجموعه حاضر باقی مانده ی  مجموعه ی کامل تر است که طی دوران گذشته تخریب شده وامروز تنها همین بخش حاضر در مقابل است.

مرمت خانه سرهنگ ایرج

تنها دسترسی به داخل مجموعه از ورودی بدنه غربی کوچه شمالی جنوبی سوفیا نیست. این ورودی فضای مربع شکل مفصل مانند است با سقفی تخت چهار ستون به شکل ستونهای دو تایی در طرفین و یک ورودی با قوس نیم دایره با تزئینات گچی روی آن. در فضای ورودی موصوف 2 در چوبی دو لنگه وجود دارد که در روبرو واقع شده در ضلع غربی فضای تقسیم به راهروی مستطیل شکل و از آنجا به حیاط اول راه دارد.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
——————————————————————————————————————-
نام محصول: دانلود پروژه مرمت خانه سرهنگ ایرج همراه با پلانها

فرمت فایل: پاورپوینت
تعداد صفحات: 60 اسلاید
حجم فایل: 8 مگابایت

قیمت قبلی: 70000 تومان

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

مرمت خانه سرهنگ ایرج

دانلود پروژه مرمت خانه سرهنگ ایرج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا