دانلود مرمت ابنیه تاریخیدانلود پروژه مرمتدانلود نمونه موردی و تطبیقی

دانلود پروژه مرمت خانه رجایی

دانلود پروژه مرمت

مرمت خانه رجایی

دانلود مرمت خانه رجایی

کد محصول: 3-1

معرفی خانه رجایی :

 خانه رجایی در خيابان خسروي نو  كوچه سرشور سرشور 20 ( كوچة پرتو ) و پلاك واقع است.

تاریخچه و وجه تسمیه خانه رجایی :

خانه رجایی در حدود 70 ـ 60 سال پيش ساخته شده است و طبق شواهد در دست، با توجه به نوع تزئينات آن و همچنين اظهارات مالك، زمان ساخت بنا به اواخر دوران قاجار و اوايل دوران پهلوي مي گردد.

مرمت خانه رجایی

مالك خانه رجایی آقاي رجايي مي باشند و شغل فرش فروش مشغولند. با توجه به اينكه اين بنا اكنون به مسافرخانه تغييركاربري داده است و آقاي اسفرايني به مدت 2 سال آنرا اجاره كرده اند و همچنين عدم دستيابي به مالك اصلي ( آقاي رجايي ) اطلاعات دقيقتري نسبت به زمان ساخت و شخص سازنده بنا در دست نمي باشد. اين بنا از 2 قسمت تشكيل شده است كه قسمت جديد ساز آن حدود 35 ـ 30 سال عمر دارد و 2 طبقه مي باشد.

مشخصات خانه رجایی

منزل مسكوني رجايي در داخل كوچة پرتو و بعد از گذر از يك پيچ در مسير راه باريك قرار گرفته است . بنا داراي يك ورودي مي باشد كه از كوچة پرتو ( سرشور 20 ) باز مي گردد . درب ورودي آهني بوده و در سالهاي اخير تعويض شده است. بعد از ورود از درب اصلي اول نماي اصلي و بزرگ خانه كه متقارن مي باشد ديده مي شود. همراه با حوض و 3 باغچه بزرگ كه در داخل حياط قرار دارند. حياط كفپوشهايي آجري به صورت مربع و لوزي دارد كه رنگ سيمان خاكستري دارند و به نام آجر قداقي معروف هستند. مسافحت كل حياط تقريباً 800 مترمربع است.

مرمت خانه رجایی

در سمت راست ورودي ( ضلع غربي خانه رجایی ) يك ساختمان دو طبقه وجود دارد كه در حدود 30 سال پيش ساخته شده است. اين خانه داراي پنجره هاي چوبي بزرگي مي باشد كه 2 يا 3 لت هستند و در داخل هم  چند اتاق به همراه آشپزخانه و سرويسها وجود دارد. در ضلع شرقي بنا نيز دستشويي هايي براي مسافرين احداث شده است و در كنار آن نيز يك اتاق كوچك جهت نگهباني و سرايداري وجود دارد.

نماي اصلی خانه رجایی مشهد داراي گچكاري مي باشد كه رنگ آميزي زيبايي شده است. در بالاي نما نيز قرنيز زيبايي با آجر كاري به چشم مي خورد كه براي حفاظت از نما و شستگي آن به وسيلة باران و … احداث شده است.

مرمت خانه رجایی

در داخل خانه رجایی اصل 2 پلكان در 2 طرف ارتباط با طبقة بالا را فراهم مي آورند، در طبقة همكف يك حوضخانه و دو اتاق در 2 طرف آن به چشم مي خورد كه در پشت يكي از آنها مطبخ قرار دارد و در پشت اتاق ديگر انباري مي باشد.

در طبقة بالا نيز چندين اتاق تو در تو و همچنين راه پله پشت بام قرار گرفته اند.

در این پروژه  مرمت خانه رجایی با تمام جزئیات پلانها و تصاویر خدمت شما ارائه شده است.

 دانلود پروژه مرمت

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول: دانلود پروژه مرمت خانه رجایی 

فرمت فایل:poverpoint
تعداد صفحات: 48 اسلاید

حجم فایل: 10
مگابایت

قیمت قبلی: 60000 تومان

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

مرمت خانه رجایی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا