دانلود مرمت ابنیه تاریخی

دانلود پروژه مرمت مسجد جامع سبزوار

مرمت مسجد جامع سبزوار

مرمت مسجد جامع سبزوار

کد محصول: 5-1

مرمت مسجد جامع سبزوار تنها مسجد به جا مانده از دوره سر به داران است.  بر اساس روایت های تاریخی، مسجد جامع سبزوار، پیش از 1315 هجری شمسی و در سالهای اولیه حکومت پهلوی، بر بدنه‏ بازار سرپوشیده‏ ی قدیم شهر قرار داشته تا از بیشترین تسلط و حضور بر بافت صلیبی شهر که در محور خیابان های اصلی آن بوده، بهره ببرد. اما تغییرات شهری، جایگاه مسجد را در حال حاضر به حاشیه خیابان اصلی شهر یعنی خیابان بیهق کشانده و بخشی از ضلع جنوبی مسجد را هم به دلیل دخل و تصرف های بسیار با چالش جدی مواجه کرده است.

ایوان جنوبی مسجد جامع سبزوار که مدخل ورودی به گنبدخانه است 17 متر ارتفاع دارد. عرض دهانه ایوان 5ر9 متر است. بر فراز این ایوان دو مناره ‏ی آجری قرار دارد که در اواخر دوره‏ ی قاجار به بنا اضافه شده است. در تصویری که از حدود سال 1300 در آلبوم‏خانه‏ ی کاخ گلستان موجود است ایوان جنوبی مناره ندارد و جالب اینجاست که پوشش این ایوان به شکل رومی بوده و نمای آن با کاشی هفت رنگ تزیین شده است.


یکی از بخش‏ های ارزشمند این مسجد قدیمی گنبد پشت ایوان جنوبی بوده که یک پوسته و به شکل عرقچین به ارتفاع 80ر12 متر است. گوشه‏ سازی گنبد با سه کنج‏های کشیده به شیوه‏ ی گنبدهای دوره‏ ی تیموری اجرا شده است. عرقچین میانی روی چهار نیم‏‌تاق قرار گرفته است و کاربندی تزیینی دارد که در سال‏های اخیر ناشیانه با خطوط آبی تزیین شده است. سه کنج‏ها نیز مقرنس گچی دارد.

 مرمت خانه رجایی ، دانلود پروژه مرمت، دانلود تحلیل مرمت ابنیه‌ی تاریخی،مرمت خانه امام جمعه تهران، مرمت عمارت مسعودیه، مرمت خانه حیدریان، مرمت خانه سرهنگ ایرج، مرمت خانه عطروش، مرمت مدرسه عمادیه ، مرمت کاروانسرای حسین‌خانی،مرمت مسجد جامع سبزوار

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول: دانلود کاملترین پروژه مرمت مسجد جامع سبزوار

فرمت فایل:poverpoint
تعداد صفحات: 45 اسلاید

حجم فایل: 20
مگابایت

قیمت قبلی: 50000 تومان

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا