دانلود پروژه مرمتدانلود مرمت ابنیه تاریخیدانلود نمونه موردی و تطبیقی

دانلود پروژه مرمت بنای حاج سلطان در مازندران همراه با پلانها و تصاویر

دانلود پروژه مرمت

پروژه مرمت بنای حاج سلطان در مازندران

دانلود پروژه مرمت بنای حاج سلطان در مازندران همراه با پلانها و تصاویر

کد محصول: 79-1

در این پروژه خانه معمار به تحلیل و بررسی مرمت بنای حاج سلطان در مازندران پرداخته است. این پروژه در قالب 65اسلاید پاورپوینت آماده شده است و در ادامه می توانید بخشی از آن را مطالعه کنید.

پروژه مرمت بنای حاج سلطان در مازندران

سرای مهدی سلطان برای استفاده شخصی و به طور دایم استفاده می شده است ولی دارای کاربرد نظامی و دفاعی نیز بوده است و در واقع می توان این محل را مقر نظامی سران مهدی سلطان به شمار آورد. بقایای برجک های نظامی در دو طرف درب ورودی محل استقرار و استراحت سربازان به حساب می آمدند که نشان دهنده کاربر د نظامی این بنا و مجموعه هستند بنای سرای حاج مهدی سلطان دارای شش اتاق است که با این عناوین می توان آنها را نام گذاری کرد. اتاقهای شرقی غربی که احتمالا به عنوان تابستان نشین مطرح بودند و در کنار اتاق شرقی سه در شمالی و جنوبی هستند که با هم در ارتباط اند دو اتاق میانی نیز در کنار اتاق غربی وجود دارد که میانی شمالی با اتاق غربی و سه دری شمالی و میانی جنوبی با سه دری جنوبی در ارتباط می باشند. بنا دارای دو ایوان مسقف شمالی و جنوبی است و از طریق پله نسبتا کوچک ( اما با ارتفاع بلند ) با زمین مرتبط می شود. هر یک از نماهای شمالی و جنوبی دارای این ردیف پله ها هستند، هریک از اتاقهای نامبرده شده، ایوانهای شمالی و جنوبی و نیز پله ها در پلان زیر مشهود است.

پروژه مرمت بنای حاج سلطان در مازندران

ورود به بنا از دو طریق صورت می گرفته است یکی از محل ورودی فعلی که ورودی اصلی بوده است و دیگری که بیشتر ورودی سواره نظام بوده است و در سمت شرق زمین قرار گرفته است. بنا مطابق با شرایط اقلیمی روی کرسی قرار گرفته است که از نفوذ رطوبت به داخل جلوگیری شود و در بخشهای خالی میان این کرسی ها فضاهایی به عنوان انبار تشکیل می شده است که در فصول مختلف کارکرد های مناسبی داشته اند. پی ساختمان از آجر است که با عرض بیشتر از کرسی تفکیک میشود. کف از تیر های چوبی و تخته های رویی این سطح تیر پوش را مسطح ساخته است و بر روی آن نیز دو لایه ملات کاهگل ضخیم و نازک کشیده است.

 

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول: دانلود پروژه مرمت بنای حاج سلطان در مازندران همراه با پلانها و تصاویر

فرمت فایل: poverpoint
تعداد صفحات: 65 اسلاید

حجم فایل: 5 مگابایت

قیمت قبلی: 70000 تومان

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

پروژه مرمت بنای حاج سلطان در مازندران

دانلود پروژه مرمت بنای حاج سلطان در مازندران همراه با پلانها و تصاویر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا