پایان نامه معماریپایان نامه معماری کارشناسیپایان نامه معماری همراه با نقشهدانلود پایان نامه معماری

دانلود رساله معماری فرهنگسرا ادیان همراه با نقشه‌های اتوکدی

رساله معماری فرهنگسرا

دانلود رساله معماری فرهنگسرا ادیان

پروژه اتوکدی فرهنگسرا ادیان

کد محصول: 51-2

در این مطلب خانه معمار، رساله معماری فرهنگسرا ادیان همراه با فایل اتوکد، رویت و پوستر را خدمت شما عزیزان ارائه کرده است. در ادامه می توانید بخشی از مطالب و فهرست مطالب این پایان‌نامه معماری را مطالعه کنید.

طراحی فرهنگسرای ادیان در تهران موضوع این رساله است که اهداف زیر را در بر‌دارد: افزایش شناخت و آگاهی نسبت به ادیان مختلف موجود در ایران، ایجاد ارتباط میان ادیان و فرهنگ‌های مختلف موجود در ایران، افزایش احترام و ادراک میان ادیان مختلف، میسر ساختن همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف و ایجاد فضایی برای تفکر و اندیشه که پایه و اساس هر دینی است. گفتگوی ادیان نقش مهمی در برقراری صلح و امنیت جهانی دارد، هدف از گفتگوی ادیان آشنایی پیروان ادیان مختلف با یکدیگر برای رسیدن به وجوه اشتراک و برقراری صلح است. با وجود اختلاف نظرهایی که ادیان مختلف با یکدیگر دارند اما هنگامی که صحبت از گفتگو و صلح است اختلافات فراموش می شود، در این راستا در مرحله اول می بایست ادیان مختلف یکدیگر را بشناسند که این شناخت در برقراری رابطه و گفتگوی مطلوب کمک می کند. تمام ادیان به گفتگو تأکید داشته و آن را یک امر پسندیده می دانند، گفتگوی صلح آمیز به ادیان کمک می کند تا با انجام آن و با توجه به اهداف مشترکی که در متون مقدس خود دارند و همه آنها به آن اتفاق نظر دارند، گفتگو را به عنوان عاملی برای برقراری صلح و آرامش امری مقدس و مطلوب تلقی کنند.”بعد از بررسی سایت و ویژگی‌های آن به گرد‌آوری اسناد پرداخته شد و در این زمینه با مراجعه به کتابخانه، انجمن‌ها‌ی دینی و استفاده از اینترنت اطلاعات مورد نظر گردآوری شد. با مطالعات و بررسی‌های انجام شده، کانسپت پروژه در نظر گرفته شد و با مطالعه بر روی سایت، الگوی باغ ایرانی نیز به عنوان ایده مطرح شد که به آلترناتیو‌ هایی برای طرح و انتخاب نهایی منتهی شد. نهایتاً طراحی پروژه با در نظرگرفتن ویژگی‌های ادیان و پتانسیل‌ها و شرایط خاص سایت، بررسی پروژه‌های مشابه و تأکید بر مباحث و اصول زیبایی شناختی معماری به نتیجه رسید.

 

 از آنجا كه در تمامي ادوار زندگي بشري و در تمام تمدن ها فرهنگ را به عنوان اصلي ترين يادگار براي ادوار بعد مي دانستند از آن رو بود كه مراكزي را براي انجام دادن اين گونه فعاليت ها  و به جاي گذاشتن اين گوهر يعني فرهنگ را بنا كردند تا هميشه در ياد ها محفوظ بمانند.

اين فضا ها عبارتند از تئاتر ها كه در تمدن يونان بسياري از آنها را مي توان يافت، يا كتابخانه ها كه در تمام دوران در غرب اما بعد از تمدن ايرانيان مي توان آن را يافت، همچنين سينما كه در قرن اخير در تمدن فرهنگي جهان ديده مي شود و يا موزه ها كه محل باليدن به تمدن فرهنگي خود و تمدن بشري است و يا رصد خانه ها مورد توجه بسياري از صحرا نشيتان، ملوانان و كشتيرانان و عالمان نجوم در جهان بوده است.

حتي اين مراكز فرهنگي آنقدر در زندگي بشر رخنه كرد كه به مراكز ديني هم به چشم يك فرهنگسرا نظاره مي كنند.

تاريخچه فضا هاي فرهنگي در ايران از ابتداي شكل گيري ايران قابل رويت است به طوري كه ما اين فرهنگ غني را در جاي جاي اين سرزمين مي توانيم ببينيم. فرهنگ در ايران به گونه اي بوده كه امروزه در مركز فرهنگ جهان نوشته اي را نوشته اند كه مختص به كورش كبير است و آن را سر لوحه كار خود براي ارتقاي فرهنگ انساني دانسته اند.

دانلود پایان نامه معماری

برای دانلود فهرست مطالب رساله معماری فرهنگسرا ادیان اینجا کلیک کنید.

 

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-

نام محصول: دانلود رساله معماری فرهنگسرا ادیان همراه با نقشه‌های اتوکدی

فرمت فایل:  rvt+dwg+word

تعداد صفحات رساله: 185 صفحه

 

قیمت قبلی: 300000 تومان

 

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

 

رساله معماری فرهنگسرا ادیان، پلان اتوکدی فرهنگسرا ادیان، فایل رویت فرهنگسرا، فایل اتوکدی دانشکده ، نقشه اتوکدی فرهنگسرا، رساله معماری آماده فرهنگسرا، دیاگرام فرهنگسرا، پروژه رویت فرهنگسرا

دانلود رساله معماری فرهنگسرا ادیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا