دانلود مرمت ابنیه تاریخی

دانلود کاملترین پروژه مرمت کاروانسرای حسین‌خانی

مرمت کاروانسرای حسین‌خانی

مرمت کاروانسرای حسین‌خانی

مرمت کاروانسرای حسین‌خانی

کد محصول: 4-1

مرمت کاروانسرای حسین خانی

شناخت کاروانسرای حسین‌خانی

کاروانسرای حسین‌خانی در بخش مياني بازار و ضلع غربي خيابان اكباتان و محصور بين راسته هاي حلبي سازها، كفش دوز خانه و صحاف خانه است. سراداري لبة ورودي است.و یک ورودی در غرب آن و یک ورودی در شمال آن قرار دارد که در حال حاضر از ورودی غربی استفاده می شود. داراي: 16 حجره و حیاط و بالاخانه می باشد که در چهار طرف حیاط قرار دارند  كاربري قديم، انبار و تجارتخانه بوده و كاربري فعلی آن انبار مترکه و فروش روغن در یک حجره فعال  می باشد.

از نظر وضعيت  نيارشي فقط در ورودی اصلی ، مرمت شده است. زمان ساخت آن در دورة فتحعلی شاه قاجار و داراي ارزش معماري و شهري است. یک طبقه به اضافه بالاخانه است .

کاروانسرای حسین خانی توسط حكومت به شكل دستوري و يكپارچه است و با بازار و بدون محدوديت از نظر زمين و دسترسي ساخته شده اند. از يك سو به بافت دوخته شده اند و از سوي ديگر محدوديتي در ورودي نداشته اند.

عناصر تشكيل دهندة کاروانسرای حسین‌خانی:

ورودي در اطراف پلان هشتي ورودي در گوشه ها، حجره ها، حيات مركزي، پله ها، راه رو سرپوشيده، زير زمين در گوشه ها، باغچه، طويله كه در كاروانسراهاي شهري كمتر ديده مي شود. در هر دو كاروانسرا طبقة فوقاني عقب نشسته اند و سبك شده اند. قوسهاي بكار رفته در نماي داخلي هر دو كاروانسرا از نوع پنج و هفت تند است. فرمهاي آنها بسيار ساده و با تزيينات بسيار كم است. يكي از دلايل اين امر را مي توان سردي هوا و يخبندان دانست.

پي هاي آنها سنگي است كه اغلب از سنگ گرانيت استفاده شده است. ديوارها با مصالح سنگي احداث شده اند. در قسمتهاي پايين سنگ و بعد با خشت و روية آجر يا آجر لعابدار. پوشش كف در بخشهاي سرباز(حياط) با سنگ قلوه و ملات آهك و در قسمتهاي سرپوشيده و داخلي با آجر 20*20 پوشيده اند. سازه کاورانسرای حسین‌خانی يكپارچه است.

این پروژه کاملترین پروژه مرمت کاورانسرای حسینخانی است که در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

 مرمت خانه رجایی ، دانلود پروژه مرمت، دانلود تحلیل مرمت ابنیه‌ی تاریخی،مرمت خانه امام جمعه تهران، مرمت عمارت مسعودیه، مرمت خانه حیدریان، مرمت خانه سرهنگ ایرج، مرمت خانه عطروش، مرمت مدرسه عمادیه ، مرمت کاروانسرای حسین‌خانی

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول: دانلود کاملترین پروژه مرمت کاروانسرای حسین‌خانی

فرمت فایل:poverpoint
تعداد صفحات: 160 اسلاید

حجم فایل: 30
مگابایت

قیمت قبلی: 50000 تومان

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

مرمت کاروانسرای حسین‌خانی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا