پروژه تحلیل فضای شهریدانلود نمونه موردی و تطبیقی

دانلود پروژه تحلیل فضای شهری میدان مینودر در قزوین

دانلود پروژه تحلیل فضای شهری

تحلیل فضای شهری میدان مینودر

دانلود پروژه تحلیل فضای شهری میدان مینودر در قزوین 

کد محصول: 88-1

در این پروژه خانه معمار به تحلیل و بررسی جامعی از میدان مینودر در قزوین پرداخته است. این پروژه در قالب 43 اسلاید پاورپوینت آماده شده است و در ادامه می توانید بخشی از آن را مطالعه کنید.

تحلیل فضای شهری میدان مینودر

قزوین (به پارسی میانه: کاسپین) یکی از شهرهای بزرگ ایران در باختر و مرکز استان و شهرستان قزوین است. این شهر در بلندای ۱٬۲۷۸ متری از سطح دریا واقع شده است. قزوین در زمان حکومت صفوی پایتخت ایران بوده است و به همین دلیل دارای اماکن و موزه‌های تاریخی بسیاری می‌باشد. قزوین از نظر تعداد اثر تاریخی رتبه اول را در ایران و سوم را در جهان دارد[ قزوین پایتخت بزرگ خوشنویسی ایران است و از جمله خوشنویسان معروف می‌توان به میرعماد قزوینی اشاره کرد. در شهر قزوین آثار کهن و باستانی گوناگونی از جمله حمام قجر، کاخ چهل‌ستون، امامزاده حسین، خیابان سپه (قدیمی‌ترین خیابان ایران) قرار دارد.

هفت معیار مهم که می باید در طراحی شهری رعایت گردد:

  • نفوذ پذیری
  • تنوع پذیری
  • خوانایی
  • انعطاف پذیری
  • تناسبات بصری
  • غنا
  • قابلیت شخصی سازی رنگ تعلق

ميدان مينودر و شريان هاي اطراف آن در استخوان بندي شهر قزوين از جايگاه ويژه اي برخوردار مي باشد، زيرا ازيکسو با قرارگيري در محل تلاقي چند شريان ارتباطي فرا شهري اصلي ترين شاخص ورودي شهر از سمت شرق بوده و از سوي ديگر هسته مرکزي منظومه اي از عملکرد هاي تفريحي و فراغتي در مقياس شهر است که آن را به عنوان يک نماد شهري مطرح مي کند، از اين  جهت در شهريورماه 1385 طرح اين نماد شهري از طريق فراخوان عمومي به مسابقه گذاشته شد.

تحلیل فضای شهری میدان مینودر

جلسه داوري با حضور دکتر ناصر براتي، دکتر غلامرضا شيران، دکتر اميرعباس رحماني، دکتر حسين سلطانزاده، دکتر محمد مهدي سنماري، آتوسا بيات (نماينده شوراي شهر) و مهندس حامد ماني فر (معاون سازمان مسکن) برگزار شد. و در نهايت طرح ارائه شده توسط مهندس سيد منصور حسيني پوربه عنوان طرح برگزيده انتخاب شد و در بهمن ماه سال 1385 طراحي فاز يک و دو پروژه عقد قرارداد شد و پس از دو مرحله بازنگري در اسفند ماه 88 عمليات اجرايي آن آغاز شد.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول: دانلود پروژه تحلیل فضای شهری میدان مینودر در قزوین

تعداد صفحات: 47 اسلاید

حجم فایل: 6 مگابایت

قیمت قبلی: 100000 تومان

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

تحلیل فضای شهری میدان مینودر

دانلود پروژه تحلیل فضای شهری میدان مینودر در قزوین 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا