پاورپوینت آشنایی با معماری جهانپاورپوینت سبک‌های معماری

دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری سبک باروک

پاورپوینت آشنایی با سبک‌های معماری

پاورپوینت آشنایی با معماری سبک باروک

نمونه موردی معماری سبک باروک

کد محصول: 1-128

در این پروژه، خانه معمار به معرفی جامعی از سبک معماری باروک پرداخته است. این پروژه در قالب 65 اسلاید پاورپوینت خدمت شما عزیزان ارائه شده است. در ادامه می‌توانید بخشی از این پروژه را مطالعه کنید.

دانلود پاورپوینت آشنایی با سبک روکوکو

باروک در معنی اصلی خود عبارتست از نامنظم، مروارید ناصاف و پرپیچ و تاب و یا غیر عادی باروک نوعی هنر است که در آن قواعد تناسب رعایت نمی‌شود و همه چیز بنا به حواس هنرمند نمایانده می‌شود. این سبک هنری دارای روحی از حرکت و جنبش است که نقطه مقابل سکون کلاسیک است. هنرمندان در باروک بر خلاف دوران کلاسیک با احساس خود حرکت می‌کنند و احساس را مقدم بر عقل می‌دانستند.

معماری باروک با ساخت کليساهای بزرگ از شهر رُم شروع شد. معماران اين عصر نيز مانند دوره رنسانس هم پژوهشگر و هم در چند رشته تخصص داشتند، معماری باروک بنا به سليقه معماريا سفارش دهنده از سنت های مختلفی چون کلاسيک باستان، گوتيک و رنسانس در يک بنا سود می برد و تلاش می کرد بين عناصر مختلف هماهنگی ايجاد کند. در معماری باروک استفاده از شکل بيضی به جای دايره در گنبدها، پنجره ها و سقف رايج شد. سطوح محدب و مقعر، تأکيد بر مرکز ساختمان، ارتباط معماری با فضای پيرامون، تأکيد تزيينات داخلی و تلاش برای هماهنگی ميان معماری، نقاشی، تنديس سازی بود. کارلو مادرنو ۲ و برنينی ۳ از بنيان گذاران معماری باروک در شهر رُم بودند.نمای و صحن بيرونی کليسای سن پير ۴ رُم کار مادرنو و ستون کاری کار برنينی است.

برنينی از معماران و تنديس سازان بزرگ شهر رم بود، وی پيرو سنت کلاسيک باستان بود و خود راجانشين ميکل آنژ می دانست، تزيينات پُر تجمل صحن داخلی کليسا از نمونه کارهای او است. کاخ لوور ۱ از آثار باشکوه معماری باروک است. اين بنا متأثر از سنت پلاسيک باستانی است اما ستون های دو تايی آن ابتکار جديدی بود که در معماری فرانسه رواج يافت. اين بنا از نظر تزيينات داخلی بسيار پرتجمل و معرف سبک تزيينی لويی چهاردهم پادشاه فرانسه است.

در معماری باروک ماهیت اصلی آفریده‌ها عبارتند از:

  1. ایجاد هماهنگی و هنجار درمیان عناصر و مضامینی گوناگون و درهم آمیخته نشان متمایز باروک نحوه فکری و احساسی آن است. آنچه که سیمای باروک را مشخص می‌کند، بسط نوعی جهان بینی مخصوص است که در معماری خود را در قدرتی نو نشان می‌هد. قدرتی که فضاهای مختلف را با هم می‌آمی‌زد و وحدتی شگفت‌انگیز از ترکیب اجزایی متفاوت بوجود می‌آورد. لازم به ذکر است این نوع نگرش در تمامی رشته‌ها تا از هم گسیختگی ناشی از عصر صنعت باقی ماند.
  2. طراحی فراخ و در مقیاس بزرگ در فضایی شکوهمند و ابهت انگیز
  3. تعبیه فضای کلی در مرکز و منظم کردن سایر فضاها به سمت آن
  4. به خدمت گرفتن عناصر اصلی پیکرتراشی و نقاشی و سایر هنرهای تزئینی برای ایجاد اثری کامل

سیالیت فضا، پیوند حرکت به معماری، نامتوازنی، نور و رنگ، ژرف نمایی و پویایی در مقابل ایستایی معماری رنسانس. معماری باروک با مایه گرفتن از انسان‌گرایی، بساط شیوه‌گری منیریسم را برچید و در رویارویی با ضوابط کلاسیک حق اولویت را از عقل گرفت و به احساس سپرد. در این شیوهٔ معماری، با ایجاد هماهنگی و هنجار در میان عناصر و مفاهیمی گوناگون و در هم آمیخته‌گری شکوهمند در فضای کلان ارائه می‌دارد. هدف اصلی باروک پیش بینی فضایی کلی در مرکز، منظم کردن فضایی فرعی و نمای ورودی و سرانجام به خدمت گرفتن عناصر پیکر شناسی و نقاشی و سایر هنرهای تزیینی برای ایجاد اثری کامل می‌باشد. معماری باروک دارای صلابت و سهندوارگی ساختمان بود، که بعدها سبک روکوکو (به انگلیسی: rococo) از آنها کاست و بر سبکی، ریز نقشی و شادی انگیزی و آرایه‌های رنگارنگ در بنا افزود.

دانلود پاورپوینت آشنایی با سبک روکوکو

پاورپوینت سبک های معماری

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.
—————————————————————————————
نام محصول: دانلود پاورپوینت آشنایی با سبک معماری باروک

فرمت فایل: پاورپوینت

 
تعداد صفحات: 65 اسلاید

حجم فایل: 8 مگابایت

قیمت قبلی: 100000 تومان

 

 

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

آشنایی با معماری جهان، معماری باروک، سبک باروک در معماری، معماری باروک، پاورپوینت آشنایی با معماری باروک، نمونه موردی معماری باروک، آشنایی با سبک های معماری،

پاورپوینت آشنایی با معماری سبک باروک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا